Evde Kan Alma

Evde Kan Alma Hizmeti

Evde kan alma işlemi kişinin hastaneye ve laboratuvar ortamına belirli sebepler doğrultusunda gitmemesi ile kan alma hizmetinin kişinin bulunduğu yere hemşirelerin gelmesi ile geçekleştirilen bir tedavi sürecidir. Evden kan alma hizmeti hemşireler tarafından gerçekleştirilip kişiden alınan kan uygun şekillerde laboratuvar ortamına taşınmaktadır.

Daha sonra kişinin kan testinin sonuçları çıkınca da hastaya hasta yakınlarına ve hastanın doktoruna gösterilip bilgilendirme işlemi yapılır. Kişilerin belirli sebepler doğrultusunda hastaneye gelememesi ile kişiden alınacak olan tüm kan testleri Galen Lab ortamında çalışılan tahliller olup evde kan alma işlemi ihtiyacı olan hastalara uygulanmaktadır.

Evden kan alma hizmetinden yararlananlar genellikle yaşlı engeli bulunan, yatağa bağlı olanlar ve kronik hastalar olarak değişiklik göstermektedir. Ancak kişinin evde kan alma hizmetinden yararlanabilmesi için yaşlı veya fiziksel bir engelinin olması gerekmez.  

Kişinin evinin konumu hastaneye gitmeye vakti olmayan kişilerin ve kendini iyi hissetmediği durumlarda kişi evden kan alma tedavisinden yararlanabilir.

İşyerinden Numune Alma Hizmetleri Nelerdir?

Kan alma hizmeti birçok kişinin hayatını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Evden kan alma hizmeti gibi işyerlerinde kan alma hizmeti de kişiye sağlanan en güzel hizmetlerdendir.

İşyerlerinden izin alamayan ya da hastaneye giderek vakit kaybı yaşayan kişiler için düşünülüp iş yerine giden kan alma personelleri kişilerden bulundukları yerden kan almaktadırlar.

İşyerlerinde kan aldırmaya ihtiyaç duyan kişiler işlerini terk edip o gün içerisinde kan almak için bulunduğu konumdan hastaneye gitmesi gerekir. Daha sonra hastanede belirli işlemlerden sonra kanını aldırıp geri dönecektir.

Bu yüzden kişilere kolaylık olsun diye kan alma kurumlarından personeller kişinin bulunduğu işyeri konumuna gelir. Laboratuvarımız bu konuda hizmet verir.

Evden Kan Alma Hizmeti Neden Önemlidir?

Evde kan hizmeti insanlara yardımcı olmak kolaylık sağlamak adına yapılan bir hizmettir. Bu hizmet birçok kişiye fayda ve kolaylık sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir  Selefon Bant Testi

En başta fiziki rahatsızlığı bulunan kişi ve bu kişilere bakan insanlar için oldukça yararlı olan evde kan alma hizmeti yaşlı ve hastaneye gidecek durumu olmayan kişiler içinde oldukça iyi bir hizmettir. Evden kan alma hizmeti neden önemli derseniz herkes istediği an bulunduğu yerden kan aldırmaya gidemez.

Kendi sağlık sorunlarının ve imkanların müsaade etmediği taktirde hasta için kan aldırma işlemi birer çileye dönüşmektedir. Bu yüzden evde kan alma hizmeti kişilerin hayatlarını oldukça kolaylaştırmaktadır.

Evden kan alma hizmeti için kişinin evine işyerine ve bulunduğu konuma gelen uzman kişiler hastanın kanını alarak laboratuvar ortamında inceletmeye götürmektedir. Çıkan sonuç hasta yakını veya kişinin doktoru ile paylaşılıp çıkan sonuca göre kişiye uygulanacak tedavi yöntemi belirlenir.

Neredeyse bütün hastalıkların sebebi belirtisi ve işlenecek yöntem süreç kişiden alınan kan tahliline göre belirlenmektedir.

Hastaneye gidecek durumu olmayan kişilerde evde kan alma hizmeti ile kişinin sorununu belirleyerek bu sorun karşısında işlenecek en uygun tedavi belirlenir. İşte bu yüzden evden kan alma işlemi hayatımızı kolaylaştırıp kişinin bir an önce tedavi olmasına olanak sağlar.

Evden Kan Alma Güvenli Midir?

Evde bakım ve sağlık hizmetleri onayı sonrası Galen Lab ev laboratuvar hizmeti ile insanlara hizmet verilmektedir. Hastaneye gelecek durumu olmayan yaşlı fiziki engeli bulunan yatağa bağlı ve konum bakımından uzak olanlara bu tedavi hizmeti sunulmaktadır.

Sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlı olması gereken bu kurum ve kuruluşlar daima işleyiş prosedürlerine göre hareket etmelidir. Hastalardan alınan kan numenlerini en uygun şekilde saklanıp gitmesi gereken yere ulaştırılması gerekir. Ulaştırılan sonuçlar daima en düzgün ve en doğru sonuçlar olmalıdır.

Evde kişilerden alınan kanlar çok acil olanlar hariç diğer kan numuneleri laboratuvar ortamına gönderilerek teslim edilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Beta HCG Testi

Evden Kan Alma İşlemini Kim Yapar?

Belirli sebepler sonrası kan aldırmaya ihtiyaç duyan kişilerin hastaneye gidecek durumu olmayıp ya da kendileri veya yakınlarından yatağa bağlı fiziksel olarak engelli ya da yaşlı kişilerde evden kan alma hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu evde kan alma ihtiyacını belirli kurum ve kuruluşlar bazı işlemlerden sonra kurarak insanlara yardım edilmesi amaçlanır. Evden kan alma işlemini yapacak olan kişiler kan alma konusunda kendine güvenen ve uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekir.

Evden kan alma konusuna en ihtiyaç duyan kesim yaşlı fiziki engelli ve yatağa bağlı kişilerdir. Bu yüzden evde kan alma tedavisi dikkat ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Çünkü kişilerin hastalıkları ve yaşları doğrultusunda damarları yıpranmış hiç görünmeyen bir şekilde ya da ince damar yollarına sahip kişiler olabilir.

Bu sebeplerden dolayı bu konuda uzman kişi ya da hemşire hastane ortamında alınan kan alımına göre evde alınan kan işleminde daha çok hassasiyet göstermesi gerekir.

Hemşirelerin evde kan alma işleminde gösterecekleri dikkat ve hassasiyet hem hastanın mutluluğunu sağlayacak hem de tedavinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasına ortam hazırlayacaktır.

Evde Laboratuvar Hizmeti Nasıl Organize Edilir?

Bazı hastalarda kan alma işlemi kişilerin sağlık ya da makul sebeplerine göre evde alınmaktadır. Evde alınan kanın ise laboratuvar ortamı gibi bir ortamda bütün dikkat ve titizliğin o bölümde olduğu bir şekilde alınması gerekmektedir.

Bu sebepten dolayı evde alınan kanlar belirlenen prosedürlerden olan evde laboratuvar işleyişine göre uygulanmalıdır. Bu evde laboratuvar prosedürüne göre

 • Evde Kan alımı işlemi yapılacak hastalar için hasta hastanın yakını veya hastanın doktorundan gelen tavsiye doğrultusunda uygun bir saatte ve uygun bir günde randevu alınır.
 • Randevu şekilleri tedavinin şekline göre aç veya tok karna olduğu belirtilir ve hasta bu doğrultuda uyarılır.
 • Laboratuvar ortamının sağlanabilmesi için hemşirelerin yanlarında gerekli malzemeleri getirmeleri gerekir. Bu malzemeler tek kullanımlık olarak hijyen sağlanır.
 • Kişiden alınan kanlar tüpler içerisine yerleştirilir ve karışıklığı önlemek kişiden alınan kan tüpünün üzerine isimler yazılır.
 • Kişiden hijyenik bir şekilde alınan kanların laboratuvara transferi sağlanır.
İlginizi Çekebilir  HS-CRP Testi

Tahlili Hizmetinin Hasta Yönünden Avantajları Nelerdir?

Evde kan alımı tedavisinin kişiye sağladığı birçok avantaj ve faydası vardır. Bunlar

 • Evdeki kan alma tedavileri kişinin olduğu yerde yapıldığı için kişiye konfor ve rahatlık sağlamaktadır.
 • Hastanın kan tedavisi için hastane ortamına gerek yoktur. Bu yüzden kişi zamandan tasarruf sağlar
 • Yoğun trafikte hastanın ambulans nakil aracı gibi araçlar beklemesine hiç gerek kalmaz
 • Hastanın kendi evinde güvenilir ve sağlıklı bir şekilde h8xmet alması sağlanır.
 • Kişinin kanı ev ortamında alındığı için hastane ortamının gerginliğini yaşamaz.
 • Hasta hastane ve laboratuvar ortamına girmediği için kendini enfeksiyonlardan korumuş olur.

Evde Kan Alma Fiyatları 2024

Evde kan alma fiyatları kurum ve kuruluşlara göre değişiklik göstermektedir. Evden kan almak kişiler için oldukça büyük avantajlara sahip bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde yaşlı fiziki engeli bulunan ve hastaneye gelecek durumu olmayan kişiler en güzel şekilde bu hizmetten faydalanabilir.

Hastane ve laboratuvar ortamına dönüştürülen ev hastane kalitesi ile hastalarından kan alımı işlemini uygular. Aynı titizlik ve dikkatle yapılan bu tedavi hizmetinin fiyatı kişiden alınan kan kişinin bulunduğu uzaklığa göre değişmektedir.

Galen Lab olarak merkezimizde evde kan alma fiyatları 2024 hemen bizimle iletişime geçin.