3 Tesla MR

3 Tesla MR Nedir?

3 Tesla MR, günümüz şartlarında nöroloji, kardiyoloji ve ortopedi alanlarında uygulanmaktadır. Yüksek çekim gücüne sahip olmasıyla birlikte 1,5 tesla MR benzerine sahip olan görüntülemedir.

Görüntüleme tekniği sayesinde vücudun iç organlarını daha ayrıntılı ve net bir şekilde görebilmeye yarayan tekniktir. Bu uygulamanın normal emardan hiçbir farkı yoktur.

Hastaya uygun olan giysiler giydirilerek, cihaz masasına yatırılır ve hastanın bir süreliğine hareketsiz kalması istenir. Hareket edilmesi durumunda görüntülemenin yanlış ve eksik olarak rapor edilme durumu yüksektir. Bu sebepten dolayı 3 tesla MR, uygulaması sırasında hastanın hareketsiz bir şekilde kalmasına dikkat edilir.

3 Tesla MR Nasıl Çekilir?

Gerçekleştirilecek olan 3 tesla MR fiyat hakkında bilgi almak için mutlaka sağlık kurumlarıyla iletişime geçilmesi gerekir. Çünkü görüntüleme teknikleri kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterir.

Özel hastanelerin kendilerine göre belirlemiş oldukları fiyat listesi vardır. Bu yüzden iletişime geçerek bilgi alınması durumunda hizmetten yararlanılabilir.

Yapılacak olan 3 tesla MR, daha net bir şekilde görüntülenebilmesi için mutlaka hastanın hareketsiz bir şekilde durması gerekir. İleri teknoloji ile birlikte bireyin daha sağlıklı ve net görüntüler elde edebilmesine yarar.

Özellikle görüntüleme tekniğinin kullanılmasındaki en büyük etken; vücutta gözle görülmeyen organların ve problemlerin daha ayrıntılı bir şekilde görüntülenmesinde yardımcı olur. Çekim gerçekleştirileceği zaman hastanın herhangi bir hazırlık yapmasına gerek yoktur.

3 tesla MR, için hastaya uygun olan kıyafetler giydirilir. Çekim gerçekleşeceği zaman cihaz masasının üzerine hasta yatırılır. Daha sonra sırt üstü yatan hastanın çekim bitene kadar hareketsiz kalması istenir.

Daha verimli sonuçların alınmasında yardımcı olur. Bu sırada hastalar sıkılmasın diye kendine müzik açabilir ve vakitlerini bu şekilde geçirmelerini sağlarlar.

3 Tesla Emar’ ın Avantajları Nelerdir?

Çekilen röntgenlerden yola çıkarak hastanın rahatsızlığı tespit edilir. Röntgenler çekilecekleri bölgelere göre değişkenlik gösterir. Bu sebepten dolayı mutlaka 3 tesla emar fiyat, hakkında bilgi alınması önerilir.

İlginizi Çekebilir  Yüzeyel Organ Ultrasonografisi

Doktorların gözle göremediği ve teşhis koyamadığı durumlarda emar çok büyük rol üstlenir. Kullanılan emar türlerine göre çeşitlilik göstermesiyle birlikte hastaya daha rahat ve doğru şekilde teşhis konulmuş olur. Görüntüleme tekniği hastanın konforlu ve rahat bir şekilde işlemin gerçekleştirilmesi sağlanır.

Kapalı alanlara fobisi olan bireylerin veya aşırı kilolu olan bireylerde oldukça kullanışlı ve rahatlık sağlıyor. Normal emar çekimlerinde aşırı kilolu olan ve klastrofobi için çok yararlıdır.

Diğer emar cihazlarına göre daha sessiz çalışır ve bu sayede kişiye rahatsızlık vermemiş olur. Hastalara açılan müzik ile birlikte daha keyifli zamanların geçmesinde yardımcı olur. İmplant veya protez türüne bulunduğu durumlarda, hastanın kötü etkilenmesine ve görüntü kalitesinin düşmesine neden olmadan gerçekleştirilir.

3 Tesla Emar Neden İstenir?

Hastalıkların daha doğru şekilde teşhis edilebilmesi ve tanı konulabilmesi için bazı görüntüleme tekniklerinden yardım alınır. Hastada meydana gelen rahatsızlığın tam olarak ne olduğu anlaşılmaması sonucunda 3 tesla emar, tekniğinden yardım alınmış olur.

Uygulama tekniği ile birlikte vücudun tamamen görüntülenebilir olması ve organlardaki problemlerin tespiti için büyük önem taşır.

Yumuşak dokular ve kemik yapısı bu cihaz ile birlikte başarılı şekilde gerçekleştirilir. Bu sebepten dolayı uzman hekimler daha doğru tanılar koyabilmesi için emar görüntüleme tekniğinden yarım alır.

3 Tesla Emar Ne Kadar Sürer?

Radyoloji uzmanları tarafından gerçekleştirilen 3 tesla emar, ile daha anlaşılır ve doğru sonuçlar alınabilmesi için mutlaka görüntüleme sırasında hastanın hareketsiz kalması gerekir.

Anlaşılır ve kaliteli görüntüler bu şekilde bilgisayara aktarılmış olur. Uygulamanın gerçekleşeceği durumlarda kesin olarak bir süre verme durumu yoktur. Çünkü çekim yapılacak olan bölgelere göre değişkenlik gösterir. Her bölge için yaklaşık olarak 10 dakikalık bir süreç söz konusudur.

Hastanın şikayetleri doğrultusunda çekimi gerçekleştirilecek olan bölgeye emar çekimi uygulanır. Eğer bütün vücut için görüntüleme tekniği kullanılacaksa bu işlemin 1 saat sürme durumu vardır.

İlginizi Çekebilir  Kalça Emar

Emar, hastaların risk ile karşılaşacakları veya kötü etkilenecekleri bir durum değildir. Uygulama gerçekleştirileceği zaman hastanın hareketsiz bir şekilde kalması gerekir. Onun dışında yapılacak başka bir şey yoktur.

3 Tesla Emar Sonucu Ne Zaman Çıkar?

Hastada meydana gelen rahatsızlıklar sonucunda uzman hekimlerin istedikleri tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. İşlem gerçekleştikten sonra sonuçların kısa sürede alınması mümkündür. 3 tesla emar, radyoloji uzmanları tarafından gerçekleştirilir ve değerlendirilir.

Daha sonrasında elde edilen rapor, uzman hekim tarafından yorumlanarak, hastaya doğru ve anlaşılır olacak şekilde açıklanır. Hastanın yaşamış olduğu problemler kaliteli görüntüleme tekniği yardımıyla açıklığa kavuşmuş olur. Hastalığın doğru tespit edilmesinde büyük rol oynayan emar uygulaması, birçok uzman hekim tarafından istenen tedavi yöntemidir.

3 Tesla MR Fiyatları 2024

Görüntüleme teknikleri yapılacak olan alanlara göre değişkenlik gösterir. Hastadan hastaya değişkenlik gösteren rahatsızlığın fiyata yansıma durumu vardır.

3 tesla MR fiyat, hakkında kesin olarak fiyat bilgisi verilmesi doğru değildir. Çünkü sağlık kurum ve kuruluşlarının kullanmış oldukları cihazların ve ekipmanların kalitesine göre değişkenlik gösterme durumu vardır.

Yüksek çözünürlüğü sahip olan cihazların kullanıldığı alanlarda genellikle diğerlerine göre daha maliyetli olduğunu söylemek mümkündür. Bunun için hastanın ilk önce hastane seçimi yapması önerilir.

Sonrasında daha detaylı bilgi almak ve fiyat hakkındaki sorulara cevap alabilmek için hastane ile iletişime geçilmesi gerekir. Böylelikle daha detaylı ve kesin bilgiler doğrultusunda işlemlerinizi gerçekleştirmeyi sağlarsınız. 3 tesla mr fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.