Antikor Testi

Antikor testi, geniş içerikler doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Uzman hekimler tarafından yapılan bu testler doğrudan modern tıbbi laboratuvar ortamı üzerinden uygulanıyor. Bu bakımdan aca IGG testi 81 ilimiz üzerinden de güvenli bir şekilde uygulanıyor.

Antikor Testi Nedir?

Antikor testi, antikorlar bağışıklık sistemimizin bedenimize yönelik her türden negatifliklerin yok edilmesine destek olan önemli proteinlerdir. Bu sağlık taramasıyla ayrıca bazı sağlık sorunlarının da önüne geçilebilir. Fakat belirtiler başlamadan önce aca IGG testi yaptırılmalıdır.

Antikor Testleri Neden Yapılır?

Bu testin uygulanmasının temel nedeni, hastanın herhangi bir enfeksiyon hastalığına maruz kalıp kalmadığının tespit edilmesidir.

Özellikle bireyin sağlık sorunu belirtileri göstermediği süreçlerde bu test üzerinden kan örneği alınarak bu kapsamda hastalık belirtileri gözlemlenebilir. Bazı durumlarda antikorun varlığı haricinde miktarı da belirlenebilir.

Antikor Testi Ne Zaman Yapılır?

Antikor testleri bedeninde herhangi virüs veya bakterilerin yer aldığı kuşku duyulan bireylerde uygulanır. Bu bakımdan antikor testi uygulanışında herhangi zaman kısıtlaması söz konusu değildir.

Bu testler haftanın 5 günü boyunca uygulanabilir. Bugün global anlamda yaygınlaşan Covid-19 virüsünün teşhisinde de bu testten güvenle faydalanılıyor.

Antikor Testi Nasıl Çalışır?

Profesyonel bir sağlık taraması olan antikor test çalışma prensibi farklıdır. Bu testin uygulanmasındaki temel amaç direk bakteri ve benzeri türden sağlığı tehdit eden etkenlerin hızlı ve en etkin bir şekilde tespit edilmesidir.

Dolaysıyla aca IGG testi birçok test uygulamalarına nazaran çok daha erken sürede sonuçlar sunuyor. Bu sebeple uzmanlar tarafından tavsiye edilen testler arasında yer alıyor.

Antikor Testleri Virüse Karşı En Önemli Enstrümanlarımızdan Biri

Bu testler virüse karşı en önemli enstrümanlar arasında yer alıyor. Bugün ülkemizi saran Covid-19 virüsünün daha pratik ve sağlıklı bir biçimde teşhis edilmesinde antikor test tercih ediliyor. Bu test sayesinde vücutta kusursuz ve A’dan Z’ye kadar tarama işlemleri gerçekleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir  Rubella IGM Testi

Antikor Testi Sonuçları Ne Anlama Geliyor? Nasıl Yorumlanır?

Antikor testleri neticeleri negatif ve pozitif olmak üzere toplamda 2 farklı versiyon olarak sunulur. Test neticesi 0.9 değerden daha düşük bir değere sahip olduğunda, bireye Covid-19 virüsünü bulaşmamış veyahut bireyin bu virüse daha önce maruz kalmadığı anlamı ortaya çıkar.

Fakat bireyde aca IGG testi antikorlarının ise henüz büyümemiş olduğu söz konusudur. Test sonucu 0.9 ve üzerinde çıkması durumunda ise bireyin Covid-19 virüsünde koruyucu antikorlar büyümüş olduğu anlamına geliyor.

Antikor test sadece ilgili hekim ve yardımcı ekibi tarafından gerçekleştirilir. Bu sebeple sonuçların yorumlanması da hekim ve ekibi tarafından yapılabilir.

Antikor Testinin Pozitif Olması Virüse Karşı Kesin Olarak Bağışıklık Sağlar mı?

Antikor testinin pozitif olması Covid-19 virüsüne karşı kesin olarak bağışıklık sağlar. Bu konu hakkında gerçekleştirilen bazı araştırmalar neticesinde aca IGG testi antikor üretiminin enfeksiyonların 14.günden itibariyle etkin olduğu ve buna mukabil olarak uzun süreçli olarak bağışıklık sağladığı gözlemlenmiştir. Bu durumun ana sebebi ise, antikorların kanın içerisinde uzun süreli olarak kalmasıdır.

IGM-IGG Antikor Testleri Nedir?

IGM ve IGG antikor testi son dönemlerin en çok tercih edilen testleridir. IGM antikor testi, daha çok akut sağlık sorunlarının teşhis edilmesinde uygulanan testlerdir.

Bu antikor test sayesinde ayrıca IgG antikor testinde de kesin teşhis yapılır. IGG antikor testi ise, Covid-19 virüsünün tespitinde virüsün henüz ilk günde tespit edilmesinde uygulanır.

Antikor Testi Sonuçları Ne Zaman Çıkar?

Antikor test sonuçları merak edilen ayrıntılar listesinde yer alıyor. Antikor testleri Covid-19 virüsü hastalığına karşı bağışıklık olup olmadığını gösteren bir uygulamadır. Dolaysıyla antikor testi boğaz veyahut burundan örnek alınan testlerden farklıdır.

Kol üzerinden elde edilen kanla işlev görülür. Bu sebeple parmak uç kısmından alınan kanla çalışılan test türlerine oranla güvenilirliği daha yüksektir. Bu testin çalışılma süresi ortalama olarak 24 saattir. Maksimum olarak 48 saat içerisinde ise neticeler hakkında uzman doktor veya yardımcı ekibi tarafından bilgiler aktarılır.

İlginizi Çekebilir  Kompleman 3-C3 Testi

Antikor Test Kiti Güvenli midir?

Antikor test kiti profesyonel sağlık merkezi üzerinden yaptırıldığında son derece güvenli bir uygulamadır. Geniş içerikler sunan antikor testi kiti bu alanda gerekli eğitimleri almış doktor ve yardımcı ekibi tarafından uygulanıyor.

Bu sebeple risk faktörleri minimum düzeydedir. Antikor ya da aca IGG testi kiti yüksek teknolojili cihazlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu bakımdan son derece hızlı bir biçimde neticeler sunuyor.

Bu Test Antijen Testleriyle Karıştırılmamalı

Çoğu zaman antikor test antijen testleriyle karıştırılıyor. Oysaki bu test birçok yönleriyle antijen testlerinden farklıdır. Antijen testleri daha kısıtlı içeriklere sahiptir.

Fakat aca IGG testi daha kapsamlı içerikler sunuyor. Bu test sayesinde COVİD-19 virüsü ve diğer bakteriyel hastalıklar daha basit bir şekilde teşhis ediliyor. Antikor testi daha kaliteli sonuçlar sunuyor.

Antikor Testi Sonuçları Nerelerde Kullanılır? COVİD-19 Antikor Testleri Neden Yaptırılmalıdır?

Merak edilen ayrıntılardan biri de antikor test sonuçlarının nerelerde kullanılacağıdır. Bu testler daha çok COVİD-19 virüsünün tespitinde kullanılır. Bunun haricinde farklı türlerden pek çok enfeksiyonların tespitinde de aca IGG testi tercih ediliyor.

COVİD-19 antikor testleri birçok nedenlerden dolayı yaptırılmalıdır. Bu testler sayesinde ölümcül türden en sinsi virüsler dahi dakikalar içerisinde tespit edilerek gerekli tıbbi tedavilere geçilebilir.

Koronavirüs Plazma Tedavisi Nedir?

Koronavirüs plazma tedavisi, COVİD-19 sağlık sorununa maruz kalmış bulunan hastalarda hastalığın geçmiş olmasına rağmen hasta vücudunda halen aca IGG testi koronavirüse karşı meydana gelen antikor ve proteinler yer alır.

Söz konusu bu öğeler doğrudan kanın içerisinde bulunan plazma adı verilen bir kısımda toplanıyor. Koronavirüs plazma tedavisinde ise, bu rahatsızlığı geçmiş olan bireylerde kan plazmaları alınarak durumu daha ciddi olan hastalara transfer edilmesidir.

Antikor Testi Fiyatları 2024

Antikor testi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Oto-İmmun Seroloji