Hiv Duo Ultra Testi

Hiv Duo Ultra Testi Nedir?

Hiv duo ultra testi, insan bağışıklık yetmezliği virüsü olarak tanınan Hiv insan hayatını olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Çünkü Hiv virüsü bağışıklık sistemine saldırarak bağışıklık sistemini zayıflatır ve bu durum kişileri hastalık ve enfeksiyonlara karşı savunmasız bırakır.

Hiv virüsünü belirlemek amacıyla yapılan testin pozitif çıkması halinde doğru tedavi yöntemleri ile müdahale edilir. Hiv virüsü için geliştirilen yeni nesil tesislerden biri olan Hiv Duo ultra testi yüksek hassasiyet ölçümlerine sahiptir.

Hiv virüsünün erken dönemde tanılanması ve düzenli olarak takip edilmesi hastalığın bulaşıcılığını kontrol altına alır. Cinsel ilişki ve kan yoluyla hızlıca bulaşan Hiv virüsü taşıyıcıları bu konuda son derece dikkatli ve özenli davranmalıdır.

Hiv virüsü şüphesi taşıyan kişilerin anında uzman bir doktora gidip ve bu konuda en yeni tekniklerden biri olan Hiv Duo ultra testi yaptırması hastalığın kontrol altına alınmasını sağlar.

Hiv Duo Ultra Testi Nasıl Yapılır?

Hiv virüsü bazı hastalarda herhangi bir belirti vermeden vücutta yayılımını sağlarken bazı hastalarda ise ateş, titreme, kas ve boğaz ağrısı gibi belirtiler vererek baş gösterir. Ayrıca hastalığın hangi aşamada olduğunu da baş gösteren belirtiler üzerinde etkilidir.

Hiv virüsünü tanımlamak amacıyla kullanılan testler kısa sürede kişinin taşıyıcı olup olmadığı hakkında bilgi sunar. Bu doğrultuda Fransız ünlü Biomerıeux firması tarafından kullanıma sunulan Hiv Duo ultra test bulunur. Bu test yüksek duyarlılığa sahip olduğu için virüsün tespitini güvenilir bir şekilde yapar.

Hiv virüsü taşıyan kişiler ile Hiv şüphesi duyan kişilerin anında HİV testi yapması önerilir. Özellikle geliştirilen yeni testler virüsün vücuda geçmesi halinde 14. Gün sonuç verir. HİV Duo ultra test %99 oranında güvenirlik sağlayarak hastalığın varlığını tespit eder.

İlginizi Çekebilir  HDL Testi

Son dönemlerde yapılan Hiv Duo ultra testinin en önemli özelliği erken sürede sonuç vermesidir. Dolayısıyla bu konuda şüpheli bir temas ya da cinsel ilişki sonrası kaygı duyan kişi verin zaman kaybetmeden uzmanlar gözetiminde bu testi yaptırması gerekir.

Hiv virüsü hızlıca bulaşabilen bir hastalık olduğu için bu virüsü taşıyan kişilerin tespit edilmesi ve bu doğrultuda gerekli ilaçları kullanması gerekir.

Bu nedenle hastaların en yeni ve en gelişmiş testlerden biri olan Hiv Duo ultra test ile tanımama yapması gerekir. Test kişiden alınan kan örnekleri üzerinden incelenir. Yüksek duyarlılığa sahip olduğu için 24 saat içerisinde uygulanan test ile antijen saptanabilir.

Hiv Duo Ultra Testi Ne Zaman Yapılmalı?

Hiv virüsü, korunmasız cinsel ilişki, kan yolu ve anneden bebeğe hızlıca geçebilen bir virüstür. Virüs vücuttaki savunma hücrelerini parçalayarak insanların enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı mücadele etmesini önler. Hiv virüsü vücuda girdikten sonra kuluçka süreci bulunur.

Kuluçka süresi kişiden kişiye farklılık gösterse de genellikle 2 ile 10 hafta arasında virüs kendini farklı belirtilerle gösterir. Bu tür zamanlarda hemen Hiv Duo ultra test yapılmalıdır.

Hiv Duo ultra testinin kan ya da cinsel ilişki yoluyla bulaşan Hiv virüsünü kısa sürede belirlemede büyük role sahiptir. Dolayısıyla bu tür şüphelerden sonra Hiv virüsü 6 hafta içerisinde kanda yüksek oranda belirti gösterir. Hiv virüsü taşıyıcıları 14. günden sonra test yaptırarak sonucunu hemen alabilir.

Çünkü Hiv Duo ultra testini özgür bir güvenirliğe sahip olduğu için test sonuçları neredeyse %100 başarı oranına sahiptir. Hiv Duo ultra test ile erken dönemde yapılan teşhisler sırasında HİV p24 antijeni ve HİV antikorlarına da aynı anda bakabilir.

Hiv Duo Ultra Test Nerede Yapılır?

Tüm tıbbi testlerde olduğu gibi Hiv Duo ultra testini de laboratuvar ortamlarda uzman kişiler gözetiminde detaylı bir şekilde araştırılır. Laboratuvarın türüne bağlı olarak kısa sürede sonuç almak mümkündür. Bazı laboratuvarlar yapılan testleri 3 saat gibi kısa bir süre içerisinde sonuçlandırabiliyor.

İlginizi Çekebilir  Hiv p24 Testi

Dolayısıyla alınan kan örneğinin ardından hastalar test sonuçlarını beklemek zorunda değillerdir. Çünkü gelişmiş teknoloji sayesinde test sonuçları kişinin mail adresine ya da telefonuna kısa sürede bildirilir.

Hiv Duo Ultra Test Güvenilir Midir?

Virüsler gözle görülemeyen küçük canlılar oldukları için yaşamsal öneme sahip hücreler içerisinde çoğalmaya başlarlar. Bu doğrultuda Hiv virüsü kişinin bağışıklık sistemine yarın iş yeri ve burada vücut savunmasında rol oynayan hücreleri etkisiz hale getirir.

Böylece kişi kendini sürekli halsiz yorgun hisseder ve bu durum kişide eklem ve boğaz ağrısı gibi belirtilere neden olur. Hiv virüsünün kontrol altına alınması için geliştirilen ilaçlar bulunur.

Bu ilaçlar sayesinde Hiv virüsü taşıyıcıları yaşam kalitelerini arttırabilirler. Bu doğrultuda Hiv virüsünü tanılama ve tespit etmede kullanılan en yeni yöntemlerden biri olan Hiv Duo ultra test son derece güvenilir bir testtir.

Geliştirilen Hiv Duo ultra test için yapılan araştırma ve incelemeler testin %99,88 oranında güvenilir olduğunu kanıtlamıştır. Ayrıca test sırasında virüse ait olan Hint p24 antijeni ve Hiv antikoru da aynı anda görülebilir.

Hiv Duo Ultra Testi Fiyatları 2024

He virüsü günümüzde insanların yaşamsal faaliyetlerini olumsuz etkilemekle birlikte ölüme dahi sebebiyet vermektedir. Bu nedenle erken dönemde virüsünün tespit edilmesi gerekir.

Yeni nesil Hiv Duo ultra test ile %100 sonuç sağlamak mümkündür. Hiv Duo Ultra test fiyatı tercih edilen klinik ve laboratuvara bağlı olarak farklı fiyat politikalarına tabi olabilir. Hiv duo ultra testi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşın.