Kadın Check Up Hizmetleri

 

 

 

VIP KADIN CHECK UP HİZMETLERİ
Hemogram
Sedimantasyon
Demir
Demir Bağlama Kapasitesi
Ferritin
Açlık Kan Şekeri
Hemoglobin A1C
İnsülin (Açlık)
Çinko
SGOT
SGPT
GGT
Alkalen Fosfataz (ALP)
LDH
Amilaz
Lipaz
CPK
CK-MB
Protein Total
Albumin
Globulin
Total Kolesterol
Trigliserid
HDL Kolesterol
LDL Kolesterol
Sodyum
Potasyum
Üre
Ürik Asit
Kreatinin
Dışkıda Gizli Kan
Tam İdrar Tahlili
Klorur
Kalsiyum
Fosfor
Magnezyum
Folik Asit
Vitamin D3
Vitamin B12
ASO (Anti-Streptolizin O)
Romatoid Faktör (RF)
CRP
HbsAg
Anti HBS
Anti- HCV
Anti- HIV 1/2
VDRL
TPHA
T3 (Triyodotironin)
T4 (Tiroksin)
TSH
CA 125
CA 19-9
CA 15-3
CA 72-4
CEA
Covid PCR
Covid Antikor
RADYOLOJİ
Tüm Batın Ultrasonografisi (USG)
Troid Ultrasonografisi (USG)
Meme Ultrasonografisi (USG)
Mammografi
Akciğer Grafisi
Akciğer Tomografisi
Beyin Tomografisi
EKG
Kemik Dansitometrisi

 

Kadın check up, kadınlarda en sık rastlanan hastalıkların erken teşhisi için yapılan tüm tetkik ve muayeneler olarak bilinmektedir. Check UP taraması uzman hekim tarafından hastaya özel olarak belirlenir.

Kadınlarda ortalama %40 oranında dolaşım sistemi hastalıkları, %20 oranında tümör ve kistler, %12 oranında solunum sistemi ve ortalama %5 olarak endokrin kaynaklı hastalıklar görülüyor.

Kadın check up fiyatları sayesinde her kadın istediği zaman taramaya girerek herhangi bir hastalık şüphesi taşıyıp taşımadığını öğrenebilir. Erken tanı sayesinde pek çok hastalık geçirmeden atlatılabilir.

Kadın Check UP Neleri Kapsar?

Kadınlar için özel olarak düzenlenen kadın check UP taraması yaş durumuna göre değişkenlik gösterir. Yaş aralıklarına göre en uygun testler ve tetkikler düzenlenir. 40 yaş altı kadınlarda fiziki muayene yapılır. Özellikle meme kanserine karşı mamografi ve ultrason yapılır.

İlginizi Çekebilir  Boyun Emarı

40 yaş üzer kadınlarda fiziki muayene ile birlikte kan tahlilleri, radyolojik görüntülemeler yapılır. Her yaş grubunda yapılan tahlillerin sıklığı yaşa göre değişir. 40 yaş üzerinde daha sık yapılması gerekir.

Kadın check UP fiyatları yapılan tetkik sayısına göre değişkenlik gösterebilir. Tetkik sayısında artış meydana geldiğinde fiyatlarda da gelir.

Kadın Check UP Neden Yaptırmalısınız?

Sağlık sorunları yaşayan bireylerin yanı sıra hastalıkların erken zamanda tespit edilmesi için de testler ve tetkikler yaptırılabilir. Check UP taraması kadınlarda daha sık rastlanan hastalıkların erken tespit edilmesi ve önlem alınması amacıyla yapılıyor.

Özellikle meme kanseri en sık karşılaşılan hastalıklardan olduğundan dolayı taramaların arasında meme kanseri odaklı yapılanlar da oluyor. Check UP sayesinde pek çok kadın sağlığını kaybetmeden hayatına devem edebilir.

Check UP fiyatları sayesinde her birey kolaylıkla hizmet alabilir ve taramadan geçebilir. Erken tanı ve tedaviden de rahatlıkla yararlanabilir.

Check UP Ne Kadar Sürer?

Kadınlara özel olarak yapılan check UP taramaları kişiye özel olarak düzenlenir. Yapılan testlere ve tetkiklere göre sürede değişikler meydana gelebilir. Test sayısı arttıkça sürede de uzama meydana gelecektir.

Check UP içerisinde kadınlara özel olan tetkikleri de barındırır. Sonuçlanma süresi daha uzun olan testler için geniş zaman gerekir. Tüm tetkikleri yaptırmak ortalama olarak yarım gün kadar sürebilir.

Check UP fiyatları test ve tetkiklere göre değişir. Genel olarak her hastaya hitap edecek şekilde sunulur. Bu sayede her kadın kolaylıkla hizmet alabilir.

40 Yaş Altı ve 40 Yaş Üstü Check UP

Check UP taraması kadınlara özel olarak yapıldığında yaş aralıklarına en uygun olacak şekilde yapılır. Check UP taraması 40 yaş altı kadınlarda senede ortalama 2 defa yapılırken, 40 yaş üstü kadınlarda ise senede ortalama 3 defa kadar yapılması gerekir.

İlginizi Çekebilir  Dijital Röntgen

Ya aralıklarına göre yapılan testlerde değişebilir. Aynı zamanda check UP fiyatları yaş aralıklarına en uygun yapılan testlere göre değişir. Yapılan tetkik ve muayenelerin derinliği arttıkça check UP fiyatları da artış meydana gelecektir. Fiyatlar genel olarak herkese hitap edecek şekilde sunulur.

Kadın Check UP Programları

Genel sağlık taraması kadınlara özel olarak yapıldığında check UP olarak adlandırılır. Bu programlar arasında kan ve idrar tahlilleri, mamaografi ve ultrason görüntüleme yöntemi, rhaim ve yumurtalıkların görüntülenmesi, akciğer grafisi, tiroid us gibi kısaca radyolojik tetkikler, kardiyolojik tetkikler, laboratuvar, solunum, patolojik, endoskopik tetkik gibi pek çok tetkik yer alır.

check UP fiyatları yapılan tetkik çeşidine ve sayısına göre değişkenlik gösterir. Yapılan tetkik ve muayeneler kişiye özel olarak programlanır. Programlar ilk olarak hastanın bir şüphesi varsa bu yönde düzenlenir.

Özel Check UP Paketi

Günümüzde sıklıkla yaptırılan check UP taraması kişiye özel olarak yapılan bir işlemdir. İçeriğinde pek çok tetkik ve muayene içerir. Özel pakette hastanın istediği tetkikler yapılabilir. Kendi için şüphelendiği bir durum varsa yapılan ilk muayene ve tetkikler bu yönde olacaktır.

Özel paketin içerisinde kadınlarda sık karşılanan meme kanseri, rahim ağrı kanseri, tansiyon, diyabet gibi sağlık risklerinin değerlendirilmesi yapılır. Özel check UP fiyatları normal taramaya göre daha maliyetlidir.

VİP Check UP

VİP check UP taramasında kişi ile daha yakından takip durumu vardır. Yapılan tetkik ve muayeneler kişiye özel olarak programlanır. Tüm tetkikler alanında uzman hekimler tarafından yapılır. Check UP takip sürecinde bilgilendirme ve raporlandırmaya ayrı olarak önem verilir.

Kadınların daha sık karşılaştığı sağlık risklerinin en detaylı olarak araştırılması yapılır. Kişinin hastalığı taşıyıp taşımadığı, taşıyorsa erken tespit ve tedavi ile süreci atlatması sağlanır. Hasta ile birebir ilgilenilen vip olarak yapılan check UP fiyatları normal taramalara göre daha maliyetlidir.

İlginizi Çekebilir  Servikal MR

 

Kadın Check UP Fiyatları 2024

Kadın Check Up Fiyatları 2024’de 3000 ile 4000 tl arasında değişmektedir. Kadınların sağlık taraması olarak yaptırdığı check UP tarama işlemlerinde fiyatlar her bireyin kolaylıkla yararlanabileceği şekilde sunulur. Hemen hemen her sağlık kuruluşunda hizmeti sunulan check UP taramasında tercih edilen kuruluşa göre fiyatlar değişir.

Yaş, yapılan tetkik ve muayene sayısına göre fiyatlarda artış meydana gelebilir. Tetkik sayısı arttıkça buna bağlı olarak fiyatlarda da artış meydana gelecektir. Genel olarak oldukça uygun olan check UP fiyatları sayesinde isteyen her birey rahatlıkla yaptırabilir. Kadın check up fiyatları 2024 hakkında biligi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

GALEN VIP CHECK UP KADIN