4 Boyutlu Ultrason

4 boyutlu ultrason, geçmişten günümüze kadar uzanan ultrason modern tıbbın da vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Anne karnındaki fetüsün gelişiminin ve yakın görüntüsünün incelenmesi için 4 boyutlu ultrason tercih ediliyor.

Gelişen teknoloji sayesinde bebeğin gerçek görüntüsüne yakım görüntüler kaydedilebiliyor. Renkli olarak yapılan 4 boyutlu ultrason sayesinde her ayrıntı rahatlıkla görülebilir.

Bebeğin cinsiyeti, kime benzediği, sağlık durumu rahatlıkla gözlemlenebilir. Aynı zamanda bebekte meydana gelebilecek olan doğumsal anomaliler erkenden teşhis edilerek anne karnındayken tedavi edilebilir.

Oldukça avantaj sağlayan 4 boyutlu ultrason fiyatları da her gebenin rahatlıkla işlem yaptırabileceği şekilde sunulur. Sizler de bebeğinizin yakın takibi için 4 boyutlu görüntüsünü çektirebilirsiniz.

4 Boyutlu Ultrason Nasıl Yapılır?

Ultrasonografi, gebe takibi için kullanılan ve herhangi bir radyasyon içermeyen görüntüleme yöntemidir. Ses dalgaları sayesinde elde edilen görüntüler ile bebeğin yakın takibi yapılabilir.

4 boyut ultrason yönteminde de bebeğin daha yakından olan görüntüsü ve renkli görüntüleri elde edilebilir. İşlem esnasında hastanın sedye üzerine sırt üstü yatması gerekir.

Karın bölgesine ultrason probunun işlemesi ve görüntü elde edilmesi için özel bir jel sürülür. Ses dalgaları taşınarak monitöre bebeğin görüntüsü yansıtılır.

Daha iyi bir görüntü elde etmek için doktor dairesel hareketler ile probu karın üzerinde gezdirir. 4 boyut ultrason olarak çıkarılan görüntüler ile bebeğin en net şekilde görülebilmesi sağlanır.

4 Boyutlu Ultrason Neden Yapılır?

Gebeliğin ilk haftalarından itibaren çekilen ultrasonografiler ile anne karnındaki bebeğin görüntüleri elde edilerek sağlık durumu, cinsiyeti ve kalp atışları izlenmesi yapılır.

4 boyut ultrason yöntemi ise gebeliğin ortalama 18-23 haftaları arasında çekilen bir yöntemdir. Bebeğin fiziksel durumunun incelenmesi ve herhangi bir anomali olup olmadığının incelenmesi için çekilir.

Aynı zamanda bebeğin cinsiyetinin, kime benzediğinin ve renkli görüntüsünün alınması için de çekilen bir yöntemdir. 4 boyut ultrason fiyatları çekilecek olan nedene göre değişir. Daha kapsamlı bir tarama yapmak için çekilen ultrason fiyatları da fazla olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Transkranial Transfontanel Ultrason

4 Boyutlu Ultrason Ne Zaman Yapılır?

Modern tıpta gebelik takibi için vazgeçilmez yöntemlerden olan ultrasonografi de günümüzde en sık tercih edilen çeşidi 4 boyut ultrason oluyor.

Hamileliğin ilk haftalarında gri skala kullanılarak yapılan çekimler ilerleyen haftalarda 4 boyutlu ve renkli olarak çekilebiliyor. 4 boyut ultrason fiyatları uygun olarak sunulduğundan dolayı tüm gebeler rahatlıkla çekim yaptırabiliyor.

Gebeliğin 18. haftasından sonra 4 boyutlu çekim yapılabiliyor. Oldukça büyük avantaj sağlayan bu yöntem anne adaylarının da içini rahatlatan yöntemlerdendir.

Çekilen ultrason görüntüleri sayesinde bebeğin down sendromu olup olmadığı da belirlenebilir. Bebeğinin gelişiminin en net şekilde takip edilebileceği 4 boyut ultrason fiyatları sayesinde anne adayları kolaylıkla çekim yaptırabilir.

4 Boyut Ultrason Bebeğim İçin Zararlı mı?

Evlenip bebek sahibi olmak her bireyin hayalleri arasında yer alan durumlardan biridir. Bebek sahibi olan ebeveynler bebeklerini en net şekilde görmek ister. Tam da bu noktada 4 boyut ultrason görüntüleme yöntemi devreye girerek ebeveynlerin isteklerini karşılar. Ultrason yönteminde radyasyon ve ışın yoktur.

İnsan kulağının duyamayacağı nitelikte olan ses dalgaları ile görüntüler elde edilir. Bu sayede hem anne hem de anne karnındaki bebek işlemden zarar görmez.

Gönül rahatlığı ile tercih edilebilen 4 boyut ultrason fiyatları tüm bireylere hitap edecek şekilde sunulur. Sizler de bebeğinizi daha yakından ve net olarak görebilmek için 4 boyut ultrason fiyatları sayesinde çekim yaptırabilirsiniz.

4 Boyut Ultrason Kaçıncı Haftada Yaptırılır?

Günümüzde sıklıkla tercih edilen 4 boyut ultrason görüntüleme yöntemi gebeliğin 18-23 haftalarından itibaren çekilebilen bir işlemdir. Bebeğin yakından net ve renkli görüntüsü elde edilebilir. Bununla birlikte kalp atışlarını da duymak mümkündür.

Bebeğin büyüme ve gelişmesi de yakından takip edilebilir. Bebeğin yüz hatlarının en net şekilde görülebilmesi için çekilen bir görüntüleme yöntemidir. 4 boyut ultrason fiyatları da uygun olarak hizmete sunulduğundan dolayı bebeğini yakından görmek isteyen tüm anne babalar rahatlıkla tercih edebilir.

İlginizi Çekebilir  Üriner Sistem Ultrason

4 Boyutlu Ultrason Fiyatları 2024

Gebelikte bebeğin büyüme ve gelişmesini yakından takip etmek için kullanılan en güvenilir görüntüleme yöntemi 4 boyut ultrason yöntemidir. Özel hastane ve kliniklerde, devlet hastanelerinde yapılabilen bu yöntemde fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Bebeğin çekileceği görüntünün süresine ve yapılacak olan incelemelere göre fiyatlar değişir.

Daha uzun süren durumlarda fiyatlar da buna bağlı olarak artacaktır. İndirimli fiyatlar ile uygulanan ultrason sayesinde daha uyguna çekim yaptırılabilir. 4 boyut ultrason fiyatları gri skala ile siyah beyaz olarak çekilen ultrason yöntemine oranla daha maliyetlidir.

Günümüzde gebeliğin ilerleyen haftalarından itibaren çekilen 4 boyut ultrason görüntüleme yöntemi anne ve babanın bebeğini yakından tıpkı gerçek gibi görmesi için yapılan yöntemdir.

Hemen hemen her sağlık kuruluşunda hizmeti sunulan 4 boyut ultrason fiyatları her gebeye hitap edecek şekilde sunulur. Fiyatlar özel sağlık kuruluşlarına ve görüntüleme merkezlerine göre değişkenlik gösterebilir.

Bebeğin daha kapsamlı incelenmesi durumunda fiyatlarda artış meydana gelebilir. Her anne ve baba bebeğini yakından renkli olarak görmek isteyeceğinden dolayı 4 boyut ultrason fiyatları her zaman uygun olarak yapılır.

Sizler de fiyatlardan yararlanarak bebeğinizi en net şekilde görebilir ve kime benzediğine karar verebilirsiniz. 4 boyutlu ultrason fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.